Liga Wojewódzka B1, nareszcie w Luboniu, nareszcie w Lubońskim!

Drużyna juniora młodszego B1, przygotowująca się do rozgrywek 2019/2020

Drużyna juniorów młodszych Lubońskiego (rocznik 2003 i młodsi), po latach wspólnego trenowania i grania, decyzją WZPN została awansowana i w sezonie 2019/2020 zagra w lidze wojewódzkiej, co jest największym sukcesem sportowym w piłce młodzieżowej, w całej historii Lubonia! Tym samym, w swojej kategorii wiekowej, stali się jedną z najlepszych drużyn w całym województwie wielkopolskim!
Teraz, przyjdzie naszym chłopakom odbywać mecze z najlepszymi zespołami z Leszna, Jarocina, Słupcy, Kalisza, Środy Wlkp., Ostrowa Wlkp., Koła, Śremu, Wolsztyna, Konina i Wrześni.
Oto co powiedział trener Sebastian Maćkowski: „Stało się!!! Kiedy 8 lat temu rozpocząłem trenować zespół Orlika w Lubońskim 1943 Luboń, nie uwierzyłbym i nie pomyślał nawet o tym (nie z powodu braku ambicji, a raczej z racjonalnego myślenia i wielu problemów organizacyjnych) Udało się?? Nieee, to nie przypadek, to ciężka praca przyniosła efekty, ciężka praca zawodników, zarządu, sponsorów oraz wszystkich trenerów klubu. Gratuluję chłopakom!!!”
Zawodników i trenera czeka teraz olbrzymie wyzwanie sportowe. Natomiast dla klubu, jest to ogromny ciężar organizacyjny, logistyczny i finansowy. Dlatego z tego miejsca, bardzo dziękujemy wszystkim naszym małym i dużym sponsorom: od rodziców począwszy, na Urzędzie Miasta skończywszy (Pani Burmistrz Małgorzata Machalska i jej zastępca Pan Mateusz Mikołajczak), bez których udźwignięcie tego, nie byłoby możliwe.

Wszystkich zainteresowanych, zapraszamy do śledzenia poczynań zespołu na stronie: https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,32143.html – rozgrywki juniorów B1, województwo wielkopolskie, liga wojewódzka, grupa 2 (południowa)
oraz bezpośrednio na meczach, przynajmniej tych domowych. Pierwszy już 24 sierpnia na wyjeździe z Victorią Września, a w Luboniu tydzień później z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.