Sebastian Maćkowski – nasz trener roku!

Rozpoczęło się głosowanie na Trenera Roku w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego. Naszym kandydatem jest trener Sebastian Maćkowski, związany z Lubońskim od 7 lat!

Przyszedł do nas jako bramkarz, występującej wtedy w III lidze drużyny seniorów, z którą m.in. zdobył Puchar Polski na szczeblu województwa i bronił naszej bramki w rozgrywkach centralnych, odpadając dopiero z ówczesnym mistrzem Polski Wisłą Kraków.

Następnie rozpoczął pracę, jako trener drużyny (wtedy Żaków) z rocznika 2003, która z czasem rozrosła się o zawodników z rocznika 2004 i 2005. Spowodowało to później, podział grupy na dwa zespoły, występujące obecnie w kategorii juniorów młodszych B2 i trampkarzy starszych C1. Dzisiaj, to razem już ponad 50 młodych piłkarzy!

Każdy kolejny okres pracy, przynosił postęp w grze i wynikach obu drużyn, czego mijający rok jest najlepszym dowodem. Oba zespoły, zanotowały najwyższe pozycje w lidze, w całej swojej historii. Juniorzy jeszcze dwa lata temu, jako beniaminek „rzutem na taśmę” uratowali się przed spadkiem z I ligi okręgowej, a dziś są jej czołową drużyną. Trampkarze „rozbili bank” i na 20 meczy ligowych w całym 2018 roku, przegrali tylko jeden, jeden zremisowali i odnieśli 18 zwycięstw!

Czy może więc dziwić nominacja? Nas, na pewno nie! Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mamy takiego trenera u siebie. Oddając na Niego głos, pokażmy mu naszą wdzięczność, za jego postawę i zaangażowanie dla naszych młodych piłkarzy.

Szczegóły na temat głosowania na: www.gloswielkopolski.pl/sportowiec

RW